Zmagania młodzieży w XL Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym za nami. Zawody odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą w zakresie ruchu drogowego oraz zmierzyć się z torem przeszkód na rowerze. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, dyplomy i puchary.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym od lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży powiatu brzeskiego. I tym razem uczniowie nie zawiedli. Wczoraj (26.04) w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku pojawiło się 112 zawodników gotowych, by wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego. Ich zadaniem było rozwiązanie testu obejmującego zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym.  Na uczestników czekał też specjalnie przygotowany tor przeszkód, na którym uczniowie reprezentowali swoje umiejętności jazdy na rowerze.

Komisja sędziowska pod przewodnictwem Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku podkom. Tomasza Nosala oceniła poszczególne konkurencje i wyłoniła zwycięzców.

Szkoły Podstawowe

Drużynowo zwyciężyli:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Biesiadkach

II miejsce Szkoła Podstawowa w Lewniowej

III miejsce Szkoła Podstawowa w Przyborowie


Indywidualnie:

I miejsce         Jakub Bugajski (SP w Biesiadkach)

II miejsce        Radosław Kornaś (SP w Lewniowej)

III miejsce      Kamil Musiał (SP w Biesiadkach)

 

Szkoły gimnazjalne

Drużynowo zwyciężyli:

I miejsce Gimnazjum w Jadownikach

II miejsce Gimnazjum w Wojakowej

III miejsce Gimnazjum nr 2 w Brzesku


Indywidualnie:

I miejsce         Patryk Rak Publiczne (Gimnazjum w Jadownikach)

II miejsce        Patryk Drabik  (Gimnazjum w Przyborowie)

III miejsce      Maciej Repetowski  (Gimnazjum nr 2 w Brzesku)

Na zwycięzców czekały atrakcje nagrody (tablety, piłki, plecaki, czapki i inne) ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, Urząd Miejski w Brzesku, Urząd Miejski w Czchowie, Urząd Gminy w Iwkowej, Urząd Gminy w Gnojniku oraz Urząd Gminy w Dębnie. Upominki otrzymał też każdy uczestnik turnieju, którego znakiem rozpoznawczym był plakietka specjalnie przygotowana na tą okazję przez Dyrektora Centrum Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym idealnie wpisuje się w założenia akcji zainicjowanej w ostatnim czasie przez MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”, która zwraca uwagę młodych ludzi na kwestie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w turnieju na szczeblu wojewódzkim.