W tym roku iększość podatników musi rozliczyć się z fiskusem najpóźniej 2 maja. Jest to pierwszy dzień roboczy przypadający po standardowym terminie 30 kwietnia, ale tym razem wypada on w niedzielę. Pamiętajmy, że nie warto przekraczać tej daty - za spóźnione zeznanie podatkowe grożą konsekwencje. Podatnik może zapłacić mandat, a czasem nawet wysoką grzywnę.

Dlatego też Naczelnik Urzędu Skarbowego w Brzesku informuje, że w dniu 2 maja 2017 r. Urząd Skarbowy w Brzesku będzie czynny tylko w zakresie obsługi podatników chcących złożyć roczne zeznanie podatkowe PIT. Pracownicy urzędu skarbowego będą dyżurować na sali obsługi w godz. od 7:15 do 18:00. Punkt kasowy w urzędzie również będzie czynny w tym dniu.

- Informujemy, że 2 maja 2017 r. został wyznaczony dniem wolnym od pracy dla administracji rządowej, co wynika z zarządzenia nr 9 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2017 r. W zamian wszystkie urzędy będą otwarte w sobotę 13 maja 2017 r. Zmiany w czasie pracy obejmują całą administrację rządową (ministerstwa i urzędy centralne) oraz terenową (m.in. urzędy wojewódzkie, administracja skarbowa, nadzór budowlany, inspekcje i urzędy statystyczne) - czytamy w komunikacie Naczelnika Urzędu Skarbowego w Brzesku.

Rozliczając się pamiętajcie o tym, że macie prawo wskazać cel dla 1% podatku! Lista organizacji z powiatu brzeskiego TUTAJ.