Najprawdopodobniej w ostatni weekend marca – 26/27 (sobota/niedziela) na ligowe boiska powrócą zawodnicy klubów z brzeskiej A-klasy. Właśnie w tym terminie Podokręg PN w Brzesku (podobnie jak MZPN w Krakowie i OZPN w Tarnowie) wstępnie ustalił start rundy rewanżowej rozgrywek. Ostatnia kolejka z kolei rozegrana zostanie 17/18 czerwca (sobota/niedziela). Przyjrzyjmy się zatem, które zespoły nie zaliczą rundy jesiennej do zbyt udanej.

Spośród 244 drużyn rywalizujących ze sobą we wszystkich grupach A-klas w Małopolsce aż sześć zespołów z tego grona nie zaznało wygranej w pierwszej rundzie sezonu 2016/17.

Po analizie rozgrywek A-klasy w Małopolsce znaleźliśmy sześć drużyn, które nie posmakowały jeszcze w tym sezonie wygranej w swych rozgrywkach. Najlepszą drużyną wśród najsłabszych jest Witów Mszana Dolna (Limanowa), która w 11. spotkaniach zdobyła 3 oczka. Na przeciwległym biegunie są Błękitni Przyborów, którzy zdobyli tylko jeden punkt, jednak mają gorszy bilans bramkowy aniżeli poprzedzający ich zespół Iskry Czułów (Kraków III), która ma taką samą zdobycz punktową jak Błękitni.

Najwięcej goli straconych, a także najgorszy bilans bramkowy ma z kolei Skałka Rogoźnik, która straciła 71 goli, a ich bilans wynosi -55.