Worek medali na Mistrzostwach Polski w wykonaniu młodych kręglarzy z Brzeskiego BOSiR-u. BOSiR wraca z MISTRZEM POLSKI oraz V-CE MISTRZEM POLSKI z Tomaszowa Mazowieckiego!

W dniach 31.03-02.04.2017 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym w Tomaszowie Mazowieckim.

Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzesku reprezentowali: Karolina Gurgul, Natalia Cebula, Klaudia Batko, Łukasz Łazowski, Igor Szydłowski, Damian Czernecki, Bartosz Pośladek oraz trener Marcel Kociołek. Zawody były przeprowadzone w konkurencjach: indywidualnie, w parach, sprincie, mikstach oraz drużynowo.

W piękny słoneczny weekend jako pierwsze na torach zaprezentowały się juniorki: Karolina z Natalią z sumą łączną zbitych 1017 kręgli, zajęły nie lubiane przez sportowców 4 miejsce, tracąc do podium tak nie wiele. Kolejny start popołudniowy to występ indywidualny i drużynowy juniorów: Damian i Bartosz z łącznym wynikiem 976 kręgli dały drużynie szanse na wysokie miejsce w „drużynówce”. W ostatnim bloku indywidualnym i drużynowym jako pewniacy zagrali Łukasz z Igorem, którzy z wynikiem 1070 kręgli uzyskują tytuł II V-CE MISTRZÓW POLSKI w konkurencji par. Dodajmy, że do srebra zabrakło im tylko 4 kręgle!! 

Łączny wynik sumy juniorów dał drużynie BOSiR Brzesko tytuł DRUŻYNOWEGO V-CE MISTRZA POLSKI NA ROK 2017 z łącznym wynikiem 2046 zbitych kręgli. 

Niedzielne starty przyniosły wiele emocji. Walka do ostatniego rzutu naszych kręglarzy pozwoliła na tak upragnione wyniki na jakie oczekiwaliśmy w Brzesku od wielu wielu lat. ŁUKASZ ŁAZOWSKI wywalczył tytuł MISTRZA POLSKI 2017 z sumą 1091 zbitych kręgli. IGOR SZYDŁOWSKI ostatnimi rzutami wywalczył V-CE MISTRZA POLSKI 2017 z wynikiem 1086 kręgli. Przypomnijmy, że dzięki wspaniałej postawie przez cały sezon Igor będzie reprezentował POLSKĘ NA DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTWACH ŚWIATA JUNIORÓW MŁODSZYCH U-18 W DETEENHEIM W NIEMCZECH.
O pechu może mówić Natalia Cebula, która po sklasyfikowaniu wszystkich juniorek zajęła 4 miejsce, tracąc znów niewiele do podium, niestety ostatni tor słaby w wykonaniu Natalii i miejsce na podium uciekło.

W sumie w całych Mistrzostwach zdobyliśmy 37 punktów - co jest ogromnym sukcesem. Zawodnicy poświęcili wiele godzin spędzonych na treningu, taktykach gry co zaowocowało na najważniejszej imprezie w sezonie.

Już za 3 tygodnie kręglarze z BOSiR-u wyjadą na ostatni Ogólnopolski Turniej do Leszna. Będzie to ostatni  sprawdzian przed Pucharem Świata U-14 Jakuba Kuryło oraz Mistrzostwami Świata U-18 Igora Szydłowskiego. Warto zaznaczyć, że w szerokim składzie REPREZENTACJI POLSKI znajduje się Łukasz Łazowski oraz niedysponowany na Mistrzostwach Polski Jakub Tomczyk.

GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH WYNIKÓW

Podsumowanie:

- BOSIR BRZESKO - Drużynowym V-CE Mistrzem Polski w składzie:

Łukasz Łazowski, Igor Szydłowski, Bartosz Pośladek i Damian Czernecki

- Łukasz Łazowski - MISTRZ POLSKI 2017

- Igor Szydłowski - V-CE MISTRZ POLSKI 2017

- Łukasz Łazowski i Igor Szydłowski - II V-CE MISTRZOWIE POLSKI W 
PARACH 2017

- Natalia Cebula - 4 MIEJSCE INDYWIDUALNIE

- Natalia Cebula i Karolina Gurgul - 4 MIEJSCE W PARACH

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xe_Jv8lvtb-iXtFrpXAvk25CTPzVNq3XJou88FIw-pk/edit#gid=2012329199

Dobry rzut !!